Harcerskie kartki

To stary harcerski zwyczaj, by w Dniu Myśli Braterskiej (22 lutego) wysłać lub przekazać harcerskie pozdrowienia na ręcznie robionej kartce. Takie kartki bywają do siebie bardzo podobne: na każdej przewija się motyw ogniska, munduru i splecionych rąk lub pojawia się wizerunek założyciela skautingu Roberta Badan-Powella. A może by tak podejść do tematu nieco mniej schematycznie? Wykonać kartkę, która będzie inna niz pozostałe? Do tego właśnie chcę zachęcić. Spójrz na przedstawione niżej pomysły i spróbuj swoich sił. Być może któryś z nich zainspiruje Cię, by nie tylko wykonać taką samą pocztówkę, ale może poszukać w swojej głowie własnych kreatywnych pomysłów.

IMG_9034

1. Kartka „Schron”

Podstawą wykonania takiej kartki jest narysowanie projektu architektonicznego schronu lub harcówki. Nie znasz się na tym? Podpowiedź jak zaznaczyć ściany, okna i drzwi masz niżej, a elementy wyposażenia (tj. regał, stół, krzesła, kominek) narysuj tak jak potrafisz w widoku z góry. Nie musisz mierzyć dokładnie odległości, po prostu narysuj to „na oko”, a ten kto był w tym miejscu i tak domyśli się, co jest czym na rysunku. Następnie doklej lub dorysuj wyróżniającym się kolorem wybrany harcerski symbol w każdym pomieszczeniu, które służy Wam na zbiórki czy przechowywanie sprzętu.

Do wykonania kartki zainspirowała mnie Kartownia – Pracownia autorska Kai Tomalik.


IMG_9031

2. Kartka „Śpiew”

Orginalnie i wesoło jest na tej kartce. A to za sprawą „harcerskich nutek” powstałych z kolorowych wycinanek i naklejonych na dorysowanej pięciolinii. Jak widać nie trzeba wiele, aby w prosty sposób stworzyć coś niepowtarzalnego.


IMG_9039

3. Kartka „Ideały”

Do wykonania tej kartki użyłam białego i kolorowego papieru, kawałka włóczki, dwustronną taśmę i spinacz. Przydała się także gruba tektura – na niej podklejone jest ‚niebo’, które w ten sposób nabrało nieco trójwymiarowego wyrazu. Harcerski cytat pasujący do wybranego motywu dopełnił całości.


IMG_9043

4. Kartki „Druh” i „Druhna”

Te dwie najprostsze do wykonania kartki powstały przy użyciu bloku technicznego, kolorowych kartek, mazaka i kleju. Wszystko prezentuje poniższe zdjęcie, więc przy odrobinie chęci i czasu na pewno uda Ci sie stworzyć coś takiego, nawet jeśli uważasz, że nie zostałeś obdarzony talentem artystycznym.


niemarysia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s